SOFT PLAY İMALATI VE KALİTE

Soft play imalatı ve kalite arasındaki ilişkiyi işlediğimiz makalemizin içerisinde soft play alanların faydalarını da anlattık.

SOFT PLAY İMALATI VE KALİTE

Soft play alanlar gün geçtikçe artmaktadır. Bu alanlar günümüzdeki çocukların ilgilerini bir hayli çekmektedir. Bu alanlar çocukların gelişimi için de son derece önem teşkil etmektedir. Çünkü soft play alanlarda hem fiziksel hem de zihinsel aktiviteler bulunmaktadır. Bu aktivitelere ek olarak çocukların diğer çocuklarla tanışıp oyun oynaması çocukların sosyal hayatta da etkili olmasını sağlamaktadır. Soft play alanların bu kadar faydalı olmasına rağmen bazı soft play alanları yeteri kadar kaliteli ve güvenli değildir.

Soft play sektöründe rekabet her geçen gün artmaktadır. Artan bu rekabetten dolayı bazı imalatçılar ürünleri n kalitesini düşürmekte hatta insan sağlığını hiçe saymaktadırlar. Bundan dolayı soft play üreticisi seçerken birçok unsuru göz önünde bulundurarak seçmeliyiz.

Soft play imalatı ve kalite arasındaki ilişki

Soft play imalatı ve kalite arasındaki ilişki son derece önemlidir. Çünkü soft play alanlarda genellikle çocuklar oynadığından dolayı, bu alanlar güvenli ve kaliteli olmalıdır. Aslında soft play alanlardaki kalitenin tanımı güvenlik ve sağlığa minimum zarar olmalıdır. Bu iki unsur sağlandığı takdirde soft play alanlar herkesin kullanabileceği alanlar haline gelecektir.

Soft play alanların kaliteli üretilmesi sonucu hem imalatçı hem de işletici uzun yıllar rahat bir ticaret gerçekleştireceklerdir. Çünkü kaliteli üretim sonucunda montajdan sonra ürünün sorun çıkartması minimum seviyeye çekilmiştir. Bu durumda da imalatçı üretimini bitirdiği alana garanti kapsamında eleman yollamayacaktır. Yani elindeki işleri daha hızlı şekilde bitirecektir. İşletici açısından devamlı bakıma giren bir soft play alanı olgusunun oluşmamasına yol açacaktır. Soft play alanların kaliteli üretilmesi sonucu alanda aşınmalar da az olacaktır. Bu nedenle de soft play alanlar uzun yıllar yeni gibi görünecektir.

soft play imalatı ve kalite
soft play imalatı ve kalite

SONUÇ

Sonuç olarak günümüzde çocukların ilgisi soft play alanlara kaymaktadır. Soft play alanlara ilginin artması sonucu imalat sektöründe rekabet artmıştır. Artan bu rekabet sonucunda ise kalitesiz ürünler ortaya çıkmıştır. Soft play alanların çocukların hem fiziksel hem de zihinsel gelişimine katkısı tartışmasız çok fazladır. Fakat kalitesiz ve güvenliksiz soft play alanları bu katkıyı hiçe saymaktadır. Tam gelişim aşamasında olan çocukların oynadığı alanlar her zamankinden daha güvenli ve daha kaliteli olmalıdır. Bundan dolayı soft play imalatçısı seçerken işletmeciler daha çok dikkat etmelidirler. Özellikle kalite sertifikalarına ve çeşitli kuruluşların testlerine tabi olduklarını önemle takip etmelidirler.

Diğer yazılarımız;

Soft play alanların kullanımı

Soft play ve kafeler

Soft play imalatı