SOFT PLAY ALANLARIN KULLANIMI

Soft play alanların kullanımı ve hangi alanlarda işe yaradığını yazdığımız makalemizi keyifle okuyabilirsiniz.

SOFT PLAY ALANLARIN KULLANIMI

Soft play alanların kullanımı her geçen gün artmaktadır. Bu artış neticesinde soft play alanlara olan talep de artmaktadır. Hem maliyetlerin düşmesi hem de çocukların oyun tercihinin bu yöne doğru kayması sonucu soft play alanlar daha çok tercih edilmeye başlanmıştır. Soft play alanların bu kadar tercih edilmesinin bir başka nedeni ise birçok farklı alanda kullanılmasıdır.

Soft play alanların kullanımının gün geçtikçe artmasından dolayı girişimcilerin ilgisini çekmektedir. Belirli bir miktar parası olup ve bunu değerlendirmek isteyen yatırımcılar için bulunmaz bir fırsattır. Çünkü çocukların ilgisi gün geçtikçe soft play alanlara kaymaktadır. Çocukların hem eğlenip hem öğrenebildiği bu alanlara aileler de sıcak bakmaktadır.

Girişimcilerin soft play alan kurdurmadan önce kullanım alanlarını detaylı bir şekilde araştırmalıdırlar. Çünkü soft play alanlar her ne kadar çocukları kendisine çekse de bazı kriterleri yerine getirmelidir. Bunlardan en önemlisi ise çocuğun ailesi ile birlikte gezdiği yerlerde olmalıdır. Buna en iyi örnek avmlerdir. Çünkü günümüzde aileler vakitlerinin büyük çoğunluğunu avmlerde geçirmektedirler. Bundan dolayı avmler soft play alanlar için çok elverişli yerlerdir. Bir diğer alan ise otellerdir. Otellerde de ailecek tatil yapan misafirler çocuklarını soft play alanlara göndereceklerdir. Soft play alanın kurulabileceği diğer bir seçenek ise oyun kafeleridir.

Oyun kafeleri çocuklu ailelerin, arkadaşları ile oturup sohbet ederken çocuklarının keyifli vakit geçirmesine olanak sağlayan alanlardır. Bu alanlarda ebeveynler arkadaşları ile çay, kahve içerken çocuklarda genellikle tercih edilen soft play alanda oyun oynamaktadır. Birçok aile bu alanları tercih ettiğinden dolayı çocuklar birçok farklı çocukla tanışıp arkadaş olabilmektedirler. Bu durumda çocuğun sosyal hayatta daha aktif olmasına olanak sağlamaktadır. Ayrıca çocukların birbiri ile arkadaş olması o oyun kafeye tekrar gelip yine birlikte oyun oynama isteğini ortaya çıkaracaktır.

soft play alanların kullanımı
soft play alanların kullanımı

SONUÇ

                Sonuç olarak soft play alanlarının kullanım alanları gelişmektedir. Birçok farklı sektörün içerisine empoze edilebilen soft play alanlar girişimcilere de yüksek kâr sağlamaktadır. Fakat girişimcilerin soft play alan almadan önce soft play alanların kurulabileceği alanları araştırması son derece önemlidir. Çünkü soft play alanlar her ne kadar çocukların ilgisini çekse de, bazı kıstaslar bu alanları vazgeçilmez yapmaktadır. Bunların en iyi örneği ise ailesi ile gezen çocukların bu alanları daha çok tercih etmesidir. Çünkü günümüzde aileler çocuklarının gözlerinin önünde oynamasını istemektedirler. Soft play alanlar da bu isteği yerine getirmektedir. Oyun kafelere kurulan soft play alanlar ailelerin o kafeyi daha çok tercih etmesini sağlamaktadır.

 

Diğer yazılarımız;

Soft play ve kafeler

Top Havuzu

Top havuzu imalatı