TOP HAVUZU

Top havuzu imalatı konusunda dikkat edilmesi gereken unsurlar ve azalan talebin nasıl artacağının cevaplarını aşağıdaki makaleden okuyabilirsiniz.

TOP HAVUZU

Günümüzün eğlence tanımı değişmektedir. Değişen eğlence alışkanlıklarımız doğrultusunda bir çok yeni iş alanı ortaya çıkmıştır. Ortaya çıkan yeni iş alanlarından birisi de top havuzu ve soft play işletmeciliğidir. Buna bağlı olarak top havuzu ve soft play ürünler üreten fabrikalar da ortaya çıkmıştır.  Top havuzlarına olan talebin artması ile piyasadaki rekabette artmıştır. Rekabetin artması kaliteli ürünlerin ortaya çıkmasına yol açmıştır. Aynı zamanda kalitesiz ürünler de ortaya çıkmıştır. Ortaya çıkan kalitesiz ürünler insan sağlığı için tehlike arz etmektedir.

Top havuzu üreticisi nasıl tercih edilmeli?

Top havuzu işleticilerinin top havuzu imalatı yapan fabrikayı iyi seçmeleri gerekmektedir. Üretici firmanın iyi olarak değerlendirilmesi için bazı kıstaslara bakılmalıdır. Bunlardan ilki kalite ve sağlık sertifikalarına uygun olup olmadıklarıdır. İkincisi piyasadaki ürün gamının ne kadarını üretmiş ve ne kadar olumlu geri dönüş almış olduğuna bakılmalıdır. Üçüncü olarak ise montaj sonrası hizmet kalitesidir. Tophavuzu üreticisini seçerken mutlaka ilk seçenen en önemli kriter olmalıdır. İkinci kriteri farklı top havuzu işleticilerinden edindiğiniz bilgiler sonucunda ulaşabilirsiniz. Aynı şekilde üçüncü kriteri de bu şekilde öğrenebilirsiniz. Fakat bu aşamada yapacağınız sözleşmenin maddelerini de iyi incelemelisiniz.

Top havuzları her geçen gün artmaktadır. Bu artış yüzünden top havuzları eski önemini yitirmektedir. Bundan dolayı tophavuzu işleticileri farklılaşmalıdırlar. Bu farklılaşmanın bir çok yolu vardır. Örneğin tophavuzu bir kafe konseptine getirilebilir. Top havuzunun bütün alana yayıldığı ve üzerine kafe konseptinin oturtulduğu ve çocukların hiç sıkılmadan ailelerinin gözetiminde oynadığı bir alan olarak tasarlanabilir. Bu tasarımla hem aileler çocuklarını başkalarına emanet etmek zorunda kalmazlar. Çocukları yanlarında gayet rahat şekilde eğlenebilirler. Bir başka tasarım ise top havuzlarını diğer eğlence alanlarıyla birleştirmek olabilir. Örneğin soft play ürünlerle zenginleştirilmiş ve yanına hatrı sayılır büyüklükte bir trambolin parkı koyulabilir. Hem işletmenin çeşitliliği artar hem de ücretlendirme farkı oluşturabilirsizin.

Tophavuzu
Tophavuzu

SONUÇ

Sonuç olarak tophavuzu işleticileri, imalatçısını seçerken bazı konulara dikkat etmelidirler. Tophavuzu piyasasında her geçen gün artan rekabetten dolayı işletmeler farklılaşmaya gitmelidirler. Bundan dolayı işletmeler ürün gamını zenginleştirmelidirler.

 

Diğer makalelerimiz:

SOFT PLAY

SOFT PLAY ÜRETİMİ

SOFT PLAY NEDİR?