SOFT PLAY NEDİR?

SOFT PLAY NEDİR?

Soft play alanları bütün yaş gruplarının güvenli ve eğlenceli vakit geçirmeleri için üretilen oyun alanlarıdır. Bu alanlar genellikle otel, avm gibi demografik yapısı çok farklılık gösteren alanlarda tercih edilen oyun alanlarıdır. Fakat gün geçtikçe tercih alanları genişlemektedir. Bu alanlara fuarlar, havaalanları, belediye etkinlikeri gibi birçok alan dahil olmuştur.. Soft play alan tercihi yapılırken dikkat edilmesi gereken unsurlar vardır.

Soft Play Alan Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Soft play alan tercihi yapılırken, tercih edilen ürünlerin kalitesine, çocuklar ve yetişkinler için güvenilirlik seviyesine, hareket alanlarının genişliğine dikkat edilmelidir. Ürünlerin kaliteli olması insan sağlığına ters etki yaratmaması için önemli bir unsurdur. Bundan dolayı üretilen üründe kalitesiz, hemen bozulan ve alerjen etki yaratan ucuz ürünler yerine kaliteli, sağlam ve oyun oynarken rahatsızlık vermeyen ürünler kullanılmalıdır.

Yumuşak oyun alanları zıplamalı oyunların ağırlıklı olduğu oyun alanları olduğundan dolayı oyun oynayan kişilerin yaptığı tehlikeli hareketler sonrasında vücutlarını bir yerlere vurduğu zaman yara almamaları çok önemlidir. Soft play alanları insanların imkansız hareketleri denemek için tercih ettiğinden dolayı, bu hareketleri gerçekleştirebilecekleri kadar geniş alana sahip olması o alanın tercih edilebilirlik seviyesini arttırmaktadır. Son olarak da alanların başında duran görevlilerin bilgili olması, oyun oynayacak kişilerin kuralları rahat anlatabilmesi ve alanda oyun oynayan diğer kişileri tehlikeye atmayacak hareketleri yapmamaları konusunda o kişileri uyarması, acil durumlarda müdahale edebilme yetisine sahip olması bu alanların tercihini arttırmaktadır.

Tercih edilen alanların üreticilerini bilmek de seçim yaparken etkili olabilir. Örneğin beğenilen yumuşak oyun alanlarının üreticisini bilmek ileri ki zamanlarda yapılması düşünülen yumuşak oyun alanlarında teklif almak için hatta üretimini o firmaya vermek için önemlidir. En sade şekilde, alan kuracak kişinin aklında üretim konusunda çeşitlilik olacaktır. Bundan dolayı üretim yaptırılacağı zaman tercih konusunda büyük bir rahatlık söz konusu olacaktır. Günümüzde yumuşak oyun alanı üreticileri arasında öne çıkmış az firma vardır. Bunların içinde Türkiye, Çin gibi ülkelerin üreticileri ön planda yer almaktadır. Bu iki ülkedeki üreticilerin arasındaki fark ise Türk firmalar proje bazlı çalışırken Çinli firmalar ise genellikle tek tip üretim yapmayı tercih etmektedirler. Ancak günümüzde farklılaşma ön planda olduğu için doğal olarak insanlar farklı ürünleri tercih etmektedirler.

SONUÇ

Eğer orijinal bir ürün ortaya koymak istiyorsanız Türk firmaları ile çalışmanızı tavsiye ederiz. Türk firmaları arasında ise en kaliteli üretimi yapan ve kurulum sonrası hizmeti en iyi veren firma ise Antalya Park şirketidir. Antalya Park şirketi isminden de anlaşılacağı üzere Antalya’da bulunmaktadır. Şirket prensipleri gereği daima şeffaflığa önem veren Antalya Park firması kendilerini ziyaret etmek isteyen müşterileri daima misafir etmeye hazır olduklarını belirtmektedirler.

 

soft play
soft play

Diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız tıklayınız.